Hikaye Nasıl Yazılır?

Aslında hikaye yazmayı biliyorsunuz. Her gün yazıyorsunuz hem de! Ne zaman birilerine bir şeylerden bahsetseniz aslında olan olayın bir hikayesini yazıyorsunuz. Örneğin, işyerinizde veya okulunuzda komik bir şey olduğunda ve bunu arkadaşlarınıza anlattığınızda bir hikaye yazmış oluyorsunuz zaten. Tabi önemli olan bunları kağıda aktarabilmek.

Şimdi birkaç ipucu vererek sizin hikaye yazmanıza yardımcı olmaya çalışacağız,

Dikkat Edin!
Etrafınızda çok ilginç şeyler olmakta. Sadece görmeniz gerekiyor. "Ne gibi?" dediğinizi duyuyorum. Bir daha dışarı çıktığınızda kırmızı saçlı insanları gözlemlemeye ne dersiniz? Bundan hikaye olmaz mı? Sherlock Holmes hikayelerini yazan kişi(Arthur Conan Doyle) sizin gibi düşünmemiş olmalı. Etrafınızda olan bitene dikkat etmek fikirlerinizi geliştirmek için ilk adım.

Dinleyin!
İnsanlar konuşurken kelimeleri nasıl bir araya getiriyorlar? Kelimeler ortaya çıkar ve hikayeler oluşur. Ne kadar çok dinlerseniz o kadar iyi bir yazar olursunuz.

Düşünün!
Birileri sizle bir konu hakkında konuştuklarında onların söylediklerini düşünün. Acaba iki taraflı bir durum mu söz konusu? O hikayedeki kadın gerçekten çok kötü bir öğretmen mi? Peki takımın antrenörü bu kadar kör ve aptal mı? Şu sarışın filmde göründüğü kadar akıllı mı? Ciğerleriniz siz amuda kalktığınızda baş aşağı mı döner? Sıçrayamayan tek memeli filler mi? Sorular düşündürür. Ne kadar çok fikir sahibi olacağınıza siz de şaşıracaksınız.

Yazmaya alışın !
Günlük tutun. Etrafınızda ilginç gördüğünüz veya sıradan olan olayları günlüğünüze not edin. Çok pahalı bir günlüğe ya da renkli bir günlüğe ihtiyacınız yok. Küçük ve sıradan bir not defteri işinizi görecektir.

Kitap okuyun!
Sizce bu komik görünümlü şeyler sadece üstünde kelimeler olan, kağıtların birbirine birleştirilmesiyle mi oluşmakta? Onları her yerde bulabilirsiniz; kütüphaneler, okullar, marketler. Bir tane alın ve okumaya başlayın.

Ve son olarak,
Şu hikayelerden birine göz atın !

Çok Mamlayanlar
elif 58 kere mamladı. (?)
dlk346 52 kere mamladı.
buz 51 kere mamladı.
berfin 38 kere mamladı.
ceren 26 kere mamladı.
gesirdek 25 kere mamladı.
ozkan 17 kere mamladı.
anonymousauthor 11 kere mamladı.
afterstory 11 kere mamladı.
ali 10 kere mamladı.
Etiketler
Hikayeyi Tamamla, hikaye tamamlama, hikayeyi tamamlama, Hikaye , Tamamla, Eğlenceli Hikayeler Tamamla, Beraber Hikaye, Birlikte Hikaye Yazma, Hikaye Yazma