Hikaye tamamlama oyunu 2 veya daha fazla kişi ile oynanır. Bir oyuncu hikaye başlatmak için bir cümle veya bir paragraf yazar. Diğer oyuncularda bu hikayeye yeni cümleler ekleyerek devam ettirmeye çalışır. Oyunu eğlenceli yapan öğe diğer oyuncuların hikayenin devamı için düşündüklerinin senin düşüncenden farklı olmasıdır. Böylece hikayenin devamı sürpriz olur. Hadi sen de dene!
 
Hikaye Nasıl Yazılır

Aslında hikaye yazmayı biliyorsunuz. Her gün yazıyorsunuz hem de! Ne zaman birilerine bir şeylerden bahsetseniz aslında olan olayın bir hikayesini yazıyorsunuz. Örneğin, işyerinizde veya okulunuzda komik bir şey olduğunda ve bunu arkadaşlarınıza anlattığınızda bir hikaye yazmış oluyorsunuz zaten. Tabi önemli olan bunları kağıda aktarabilmek.

Şimdi birkaç ipucu vererek sizin hikaye yazmanıza yardımcı olmaya çalışacağız,

Dikkat Edin!
Etrafınızda çok ilginç şeyler olmakta. Sadece görmeniz gerekiyor. "Ne gibi?" dediğinizi duyuyorum. Bir daha dışarı çıktığınızda kırmızı saçlı insanları gözlemlemeye ne dersiniz? Bundan hikaye olmaz mı? Sherlock Holmes hikayelerini yazan kişi(Arthur Conan Doyle) sizin gibi düşünmemiş olmalı. Etrafınızda olan bitene dikkat etmek fikirlerinizi geliştirmek için ilk adım.

Dinleyin!
İnsanlar konuşurken kelimeleri nasıl bir araya getiriyorlar? Kelimeler ortaya çıkar ve hikayeler oluşur. Ne kadar çok dinlerseniz o kadar iyi bir yazar olursunuz.

Düşünün!
Birileri sizle bir konu hakkında konuştuklarında onların söylediklerini düşünün. Acaba iki taraflı bir durum mu söz konusu? O hikayedeki kadın gerçekten çok kötü bir öğretmen mi? Peki takımın antrenörü bu kadar kör ve aptal mı? Şu sarışın filmde göründüğü kadar akıllı mı? Ciğerleriniz siz amuda kalktığınızda baş aşağı mı döner? Sıçrayamayan tek memeli filler mi? Sorular düşündürür. Ne kadar çok fikir sahibi olacağınıza siz de şaşıracaksınız.

Yazmaya alışın !
Günlük tutun. Etrafınızda ilginç gördüğünüz veya sıradan olan olayları günlüğünüze not edin. Çok pahalı bir günlüğe ya da renkli bir günlüğe ihtiyacınız yok. Küçük ve sıradan bir not defteri işinizi görecektir.

Kitap okuyun!
Sizce bu komik görünümlü şeyler sadece üstünde kelimeler olan, kağıtların birbirine birleştirilmesiyle mi oluşmakta? Onları her yerde bulabilirsiniz; kütüphaneler, okullar, marketler. Bir tane alın ve okumaya başlayın.

Ve son olarak,
Şu hikayelerden birine göz atın !